Beyrut

Program

1.Gün | 7 Aralık 2016 İstanbul- Beyrut
İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminali gidiş katı Turkosmos kontuarı önünde sabah saat 10.00’de buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından TK 824 sefer sayılı uçuş ile öğlen saat 12:40’da Beyrut’a hareket. Yerel saat ile 14:20’de Beyrut’a varışı takiben yapılacak olan panoramik Beyrut şehir turumuz Beyrut sahil kıyısından başlıyor, ilk durağımız Güvercinler Kayası’nın ardından Hamra Bölgesine geçiyor ve şehrin modern kısmını görme imkanı buluyoruz. Turumuzun son durağı meşhur “Martyrs Meydanı”.Buradaki yürüyüş turunda meydan binalarını, kiliseleri, camileri ve diğer yapıları göreceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve yerleşmenin ardından serbest zaman. Geceleme otelde.

2.Gün | 8 Aralık 2016 Beyrut
Sabah kahvaltısını takiben olarak yapılacak olan tam günlük Byblos & Jeita & Harissa turunda öncelikle Harissa’ya gidecek teleferikle tepeye çıkarak muhteşem manzarayı seyredecek ve Meryem Ana heykelini göreceğiz. Daha sonrasında Jeita’ya geçerek karstik mağaraları görebilme şansımız olacaktır.Öğlen yemeğinin ardından Beyrut’un 37 km kuzeyindeki Byblos’u ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

3.Gün | 9 Aralık 2016 Beyrut
Kahvaltının ardından çıkılacak tam günlük Baalbeck, Ksara & Anjar turu. Turumuz sabah erken kalkışın ardından başlayacak. Baalbeck yolunda Beka ovası, Baalbeck’e vardığınızda ise devasa boyutlu Roma döneminden kalan ve bu boyutlarda hala ayakta duran çok önemli tapınaklardan muhteşem kolonlarıyla Jupiter Tapınağı, Zengin süslemeleriyle Bacchus tapınağı ve orjinal pentagonal yapısıyla Venüs Tapınağını göreceğiz. Baalbeck’in ardından Ksara’ya hareket. Burada leziz lübnan şarapları tatma fırsatı bulacağız. Hemen akabinde “Çölün Sarayı” olarak bilinen Anjar şehrine gidiyoruz. 8. yy.’da inşa edilmiş bu muhteşem şehri gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Geceleme otelde.

4.Gün | 10 Aralık 2016 Beyrut
Sabah kahvaltısının ardından Deir El-Qamar & Beiteddine turu. Öncelikle Beyrut’un güneyine doğru yol alıyor ve Lübnan’ın eski başkenti Deir El-Qamar’a ulaşıyoruz. Şehir merkezini, bir çok sarayı, meşhur Marie Baz Müzesini, Notre Dame Kilisesini ve 17-18.yy’dan kalma Fahreddin Camiini geziyoruz. Ardından oryantal mimarinin önemli eseri sayılan Emir Bechir’in başyapıtı Emir Bechir Sarayını görmek üzere Beidettin’e varıyoruz. Günümüzde Lübnan Cumhuriyeti Başkanı’nın yazlık sarayı olan bu yapıyı gezdikten sonra Beyrut’a geri dönüyoruz. Öğleden sonra serbest zaman.Geceleme otelimizde.

5.Gün | 11 Aralık 2016 Beyrut – İstanbul
Sabah kahvaltısını takiben serbest zaman. Saat 12:45 Beyrut Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 825 ile saat 15:45‘te Istanbul’a hareket. Yerel saat ile 17:40’ta İstanbul’a varış. Turumuzun sonu…

Tur Bedeli

2 Kişilik Odada Kişibaşı : 1.065 €
Tek Kişi Farkı : +180 €

Fiyata Neler Dahil ?

Fiyata Dahil Hizmetler
* Türk Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti [ İstanbul-Beyrut / Beyrut-İstanbul ]
* Havalimanı vergileri
* Havalimanı > Otel > Havalimanı transferleri (Yurtdışı)
* Belirtilen şehirlerde 4 gece kahvaltı + akşam yemeği dahil konaklama [ 4 Gece Beyrut ]
* Programda belirtilen tüm geziler
* Programda belirtilen ziyaret bölgelerli giriş ücretleri
* Turkosmos Rehberlik Hizmeti
* Yerel Rehberlik Hizmeti
* Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
* Geziye özel ‘Tur Kitapçığı’

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Şahsi harcamalar
* Öğle Yemekleri
* Yurt Dışı çıkış fonu
* Vize servisi
* Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
* Yukarıda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü tur, hizmet ve harcamalar

Öneriler ve Hatırlatmalar

* Konaklama : Tur fiyatımız 2 kişilik odada kişi başı fiyattır. Odayı bir başkası ile paylaşmak istemediğiniz takdirde, tek kişi fiyat farkı uygulanır.
* Program : İçerik aynı kalmak üzere program uygulamasına ilişkin değişiklikler olabilir
About the Author