Endülüs

Program

1.Gün | 3 Ekim 2016 | İstanbul – Malaga – Granada
İstanbul Atatürk Havalimanı acente deski önünde saat 07:00’da buluşarak Türk Havayolları’nın, TK 1305 sayılı uçuşu ile saat 09:40’ta Malaga’ya hareket ediyoruz. 13:10’da Malaga’ya varışımızda, bizleri bekleyen özel aracımız ile Granada’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik kısa bir yolculuk ile şehre varışımızın ardından otelimize geçerek odalarımıza yerleşiyoruz. Ardından lobide buluşarak Granada şehir turumuza başlıyoruz. Müslümanların düşen en son kalesi olan Granada Şehri, insanı şaşırtan bir güzelliğe sahip. Medeniyet, huzur, ilim, imar, tarih ve bir o kadarda hüznün hakim olduğu bir şehir Granada. Ünlü gitarcı Andres Segovia, “Tanrının, ruhuna müzik tohumunu attığı rüya kent” diye tanımlamış Granada’yı. Tarihi merkezi ile zirveleri karlarla örtülü Sierra Nevada’nın eteklerinde birbirine karışan iki nehir, Granada’yı İspanya’nın en güzel şehrilerinden biri yapar. Şehir turumuz sırasında, Arap Çarşısı, Kristof Kolomb’un Amerika keşfini Isabel Katolika’ya anlattığı eşsiz güzellikteki heykeli, Granada Ulu Camii (Camii El-Kebir) bugün İspanya’nın kurucusu Kraliçe İsabel ve eşi Kral Fernando’nun mezarlarının da bulunduğu şehir katedrali panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Akşam Zambra Gösterisi ve Albayzin Mahallesi Gezisi’ne katılıyoruz. Gösterinin ardından çingenelerin Granada’da en çok yaşadıkları yer olan Albayzin mahallesinin dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşte şehri panoramik olarak en yüksek tepesinden izleyecek ve şehir ışıkları altındaki büyülü atmosferini göreceğiz. Geceleme Granada’da.

2.Gün | 4 Ekim 2016 | Granada – Cordoba
Kahvaltının hemen ardından, ışık, su ve süsleme gibi tüm mimari unsurların kullanıldığı, 1001 gece masallarındaki rüya sarayının olduğu söylenen Elhamra Sarayı’nı gezmek için yola çıkıyoruz. Elhamra Sarayı’nın muhteşem bahçelerini, Alcazar yapılarını, Alcazaba kalıntılarını ve Generalife ile Pedro de Machua’nın yaptığı Karl V Sarayı ziyaret edeceğiz. Tur bitimi Cordoba’ya hareket ediyoruz. Geceleme Cordoba’da.

3.Gün | 5 Ekim 2016 | Cordoba – Sevilla
Sabah kahvaltının hemen ardından Endülüs Emevi Halifelerinin, günümüzden 600 yıl önce kullandığı “Halife Yolu” üzerinden, ortaçağda doğu ve batı kültürlerinin buluştuğu kavşak olan, UNESCO dünya mirası listesinde bulunan Cordoba’da, Endülüs’ün en büyük camisi Mezquita (Cordoba Camisi) ile 14. yy’da Endülüs Emevilerinin yaşadığı, medeniyet, huzur ve hoşgörünün ispatı olan, ancak Kraliçe İsabel’in İspanya’yı yeniden fethinin ardından yaşadıkları topraklardan çıkartılan Yahudilerin mahallesini ve kale’yi gezeceğiz. Gezi bitiminde yaklaşık 1.5 saat sürecek bir yolculuk ile Flamenko’ nun doğduğu topraklar olan Sevilla’ya doğru ilerliyoruz. Varışımızda otelimize yerleşmenin ardından serbest saatler.Geceleme Sevilla’da

4.Gün | 6 Ekim 2016 | Sevilla
Sabah kahvaltısının ardından Sevilla şehrini gezmeye başlıyoruz. İspanya dendiğinde aklımıza ilk gelen kırmızı elbiseli İspanyol çingenesi “Carmen”in memleketi olan Sevilla’nın dolambaçlı arka sokaklarında, matadorların, çingenelerin, flamenkocuların, Carmen ve Don Juan’ın ruhları gezer. Ortaçağ manastırları ve kiliseleri ile ünlü kentte, büyük Kaşif Kristof Kolomb’un mezarının bulunduğu Sevilla Katedrali’ni, İspanyol Meydanı’nı (Maria Luisa), Alcazar Sarayı’nı, Murillo Bahçesi’ni, Altın Kule’yi ve Arena’yı,Yahudi Mahallesi’ni ve ortaçağ binalarının en güzel gözüktüğü Santa Cruz bölgesi’ni ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra Sevilla’yı keşfetmeniz için günümüz serbest. Akşam yemeğimiz flamenco eşliğinde lokal bir restoranda. Geceleme Sevilla’da.

5.Gün | 7 Ekim 2016 | Sevilla – Jerez – Costa del Sol (Marbella)
Sabah kahvaltısını takiben Jerez’e hareket ediyoruz. Varışımız ile beraber gerçekleştireceğimiz şehir turunda Jerez bölgesini geziyoruz. Yarım gün sürecek bölge turumuzdan sonra yerel bir şarap mahzensinde tadım yapıyor ve bölgeden ayrılıyoruz. Bir sonraki durağımız Puerto de Santa Maria ile bugünkü duraklarımızı sonlandırıyor ve geceyi geçireceğimiz Marbella’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Costa del Sol, Marbella’da.

6.Gün | 8 Ekim 2016 | Costa del Sol – Ronda – Costa del Sol (Marbella)
Sabah kahvaltısını aldıktan sonra Ronda’ya hareket. Ronda, yüksek bir kaya üzerine Mağribi mimarisi ile kurulu 36.000 nüfusulü eski bir kent. Bölgeye varşımız ile tura başlıyoruz. Tur boyunca; Eski şehir (La Ciudad), Yeni Şehir ( El Mercadillo), kentin bu 2 kısmını birbirine bağlayan Eski ve Yeni Köprü’ler, Arap Hamımı, Boğa Güreşi Alanı (Plaza de Toros), Alameda del Tojo parkı, Santa Maria la Major Kilisesi, Mondragon Sarayı ve Mağribi Konağı’nı görüp gezeceğiz. Gezi sonunda tekrar Costa del Sol’a dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Costa del Sol, Marbella’da.

7.Gün | 9 Ekim 2016 | Costa del Sol – Malaga – İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile Malaga’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışa istinaden yapacağımız kısa Malaga şehir turu sonrasında havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın TK 1306 sayılı uçuşu ile saat 14:10’da İstanbul’a hareket ediyoruz ve yerel saat ile 19:20’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz.

Tur Bedeli

2 Kişilik Odada Kişibaşı : 1.680 €
Tek Kişi Farkı : +315 €

Fiyata Neler Dahil ?

Fiyata Dahil Hizmetler
* Türk Havayolları ekonomi sınıfı uçak biletleri [ İstanbul-Malaga / Malaga-İstanbul ]
* Yerel Havayolları ekonomi sınıfı uçak biletleri
* Havalimanı vergileri
* Havalimanı > Otel > Havalimanı transferleri (Yurtdışı)
* Belirtilen şehirlerde 6 gece, 4 yıldız konaklama
* Gezi boyunca sabah ve akşam yemekleri
* Programda belirtilen tüm geziler
* Programda belirtilen ziyaret bölgelerli giriş ücretleri
* Turkosmos Rehberlik Hizmeti
* Yerel Rehberlik Hizmeti
* Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Şahsi harcamalar
* Yurt Dışı çıkış fonu
* Schengen Vizesi
* Öğle Yemekleri
* Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
* Minibar harcamaları
* Yukarıda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü tur, hizmet ve harcamalar

Öneriler ve Hatırlatmalar

* Konaklama : Tur fiyatımız 2 kişilik odada kişi başı fiyattır. Odayı bir başkası ile paylaşmak istemediğiniz takdirde, tek kişi fiyat farkı uygulanır.
* Program : İçerik aynı kalmak üzere program uygulamasına ilişkin değişiklikler olabilir
About the Author