İskandinavya

Genel Bilgi

“Dört Dörtlük Ülkeler”
İskandinavya, Kuzey Avrupa’daki huzurun ve barışın sembolü olan ülkelerin oluşturduğu bir topluluk. İsveç, Norveç, Danimarka ve Finlandiya’dan oluşan topluluk, Norveç, Baltık denizi, Barents denizi ve Atlas Okyanusu ile çevrili yarımadada yer almakta. İskandinavya’nın güney kısımlarında kışların uzun ve sert geçtiği, yazların serin olduğu bir iklim görülür. Kuzey kesimlerin de ise, kutup iklimi hakim. Yarımadanın büyük kısmı düzlük bir araziden ve göllerden oluşmakta. Ülkelerden Norveç, soğuk olması gerekirken sıcak su akıntıları sebebiyle, ılıman bir iklime sahip. Kıyıları binlerce fiyortlarla kaplı olan Norveç, dağlarında buzul çağı kökenli buzulları olan İsveç gibi her biri İskandinavya ülkelerine has özellikler taşır.

Program

1.Gün | 27 Haziran 2017 | İstanbul – Kopenhag
Sabah 06.00 Atatürk Havalimanı dış hatlar terminali gidiş katı Turkosmos kontuarı önünde buluşma.Saat 08:15 ’de TK 1783 ile Kopenhag’a hareket. Yerel saat 10.35 ’da varış ve Şehir Turu’na katılma.Rosenburg Şatosu, Kraliyet Mücevherleri, Mermer Kilise, Kraliyet Sarayı, Deniz Kızı, Gefion Çeşmesi, Tivoli Bahçesi gezilecek yerler arasındadır. Tur bitimi otele dönüş ve yerleşme. Akşam yemeği ardından geceleme .

2.Gün | 28 Haziran 2017 | Kopenhag
Sabah kahvaltısından sonra çıkacağımız turda ; Kronburg ( Macbeth ) Şatosu, Frederiksburg Şatosu , Fredensborg Sarayı (Kralıçenin yazlık sarayı ) turu. Tur bitimi serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme.

3.Gün | 29 Haziran 2017 | Kopenhag – Oslo
Büfe kahvaltı otelimizde ve yarım gün Kanal Turu. Şehri kanallardan gördükten sonra Nyhaven Bölgesi turu ve serbest zaman.Saat 15.00 ’da limana transfer ve 16.30 ’da DFDS yolcu gemisi ile (üst güverte – dış kabin) Oslo’ya hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4.Gün | 30 Haziran 2017 | Oslo
Sabah kahvaltısını gemide aldıktan sonra Oslo’ya varış. Gemiden ayrılış ve Oslo Şehir Turu. Turda ; Holmenkollen Kayak Pisti, Vigiland Parkı ve heykelleri, Kraliyet Sarayı, Karl Johann Caddesi, Viking ve Kon Tiki Gemi Müzeleri görülecektir. Tur bitimi otele transfer . Akşam yemeği ve geceleme.

5.Gün | 1 Temmuz 2017 | Oslo – Dombass – Geiranger
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra Dombass üzerinden doğa manzaraları eşliğinde yolculuk ve Kartal ve büyülü Troll Yolu’ndan geçerek Linge-Eidsdal arası feribot yolculuğu ile Geiranger Fiyorduna varış ve otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme.

6.Gün | 2 Temmuz 2017 | Geiranger – Sognefyord – Stalheim
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra ünlü Stryn dağ geçidinden geçerek ve Jostdals buzulunu görerek Mannheller üzerinden Flamm kasabasına varış.Dünyanın en derin ve en uzun fiyordu olan Sognefyord da 2 saatlik gemi turu. Tur bitimi Gudvangen kasabasına varış ve otele transfer.Akşam yemeği ve geceleme.

7.Gün | 3 Temmuz 2017 | Stalheim – Flamm – Bergen
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra otobüs ile Flamm tren istasyonuna transfer. Flaam Treni ile vadiler arasından geçerek ve şelalerde durarak yapılacak muhteşem tren yolculuğu sonunda tekrar Flamm kasabasına donüş sonrasında Bergen’e hareket . Akşam yemeği ve geceleme.

8.Gün | 4 Temmuz 2017 | Bergen – Stokholm
Sabah kahvaltısını aldıktan sonra Bergen şehir turuna katılma. 13.yy Hanseatic Bölgesi , çicek ve balık pazarı, kompozitör Edward Grieg’in evi ve müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi havaalanına transfer ve Stockholm’e uçuş. Varışı takiben otele transfer . Akşam yemeği ve geceleme.

9.Gün | 5 Temmuz 2017 | Stokholm
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra panoramik Stockholm şehir turuna katılma. Kuzeyin Venedik’i sayılan bu şehirde Nobel Ödülleri’nin dağıtıldığı Belediye Sarayı, Gamla Stan orta cağ şehri, Ana Katedral, Kraliyet Sarayı ve Vasa Gemi Müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

10.Gün | 6 Temmuz 2017 | Stokholm – Helsinki
Sabah kahvaltısı sonrasında odaların boşaltılması. Drottningholm Sarayı turu; Lovon Adası üzerinde 18.yy kurulmuş Tiyatro Müzesi ve Kraliyet Müzesi gezilecektir. Kurulduğu çağdaki mobilyaların hala saklandığı bu saray çağımıza kadar güzelliğini korumaktadır ve halen de kullanılmaktadır. Tur bitimi limana transfer ve Silja Lines ile Helsinki’ye hareket. Geceleme ( üst güverte dış kabin ) ve akşam yemeği gemide.

11.Gün | 7 Temmuz 2017 | Helsinki
Sabah kahvaltısı sonrasında Helsinki şehir turu. Kaya Kilisesi, Ujpenski Katedrali, balık pazarı ve çarşı meydanı, parlemanto binası, olimpiyat koyü, Senato Meydanı, Sibelius Anıtı ve Ana Katedral görülecektir. Tur bitimi otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme.

12.Gün | 8 Temmuz 2017 | Helsinki – İstanbul
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman ve sonrasında havaalanına transfer. 18:25 TK 1764 ile İstanbul’a dönüş.Yerel saat ile 21:50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu…

Tur Bedeli

2 Kişilik Odada Kişibaşı : 3.250 €
Tek Kişi Farkı : +750 €

Fiyata Neler Dahil ?

Fiyata Dahil Hizmetler
* Türk Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti [ İstanbul-Kopenhag / Helsinki-İstanbul ]
* Yerel Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti [ Bergen-Stokholm ]
* Havalimanı Vergileri
* Havalimanı > Otel > Havalimanı transferleri (Yurtdışı)
* 11 gece yarım pansiyon konaklama [ Yarım Pansiyon = Kahvaltı + Akşam Yemekleri ]
[ 2 Gece Kopenhag / 1 Gece Gemi / 1 Gece Oslo / 1 Gece Geiranger / 1 Gece Stalheim / 1 Gece Bergen / 2 Gece Stokholm / 1 Gece Gemi / 1 Gece Helsinki ]
* Gemide üst güverte dış kamaralarda konaklama
* Programda belirtilen tüm şehirlerarası transferler
* Programda belirtilen tüm geziler
* Programda belirtilen ziyaret bölgelerli giriş ücretleri
* Turkosmos Rehberlik Hizmeti
* Yerel Rehberlik Hizmeti
* Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
* Geziye özel ‘Tur Kitapçığı’

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Öğle yemekleri
* Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
* Otel ve gemide bagaj taşıma ücretleri
* Schengen Vizesi
* Yukarıda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü tur, hizmet ve harcamalar
* Minibar kullanımları

Öneriler ve Hatırlatmalar

* Konaklama : Tur fiyatımız 2 kişilik odada kişi başı fiyattır. Odayı bir başkası ile paylaşmak istemediğiniz takdirde, tek kişi fiyat farkı uygulanır.
* Program : İçerik aynı kalmak üzere program uygulamasına ilişkin değişiklikler olabilir
About the Author