İskoçya-İrlanda

Program

1.Gün | 8 Eylül 2016 | İstanbul – Edinburg
Saat 07.00 Atatürk Havalimanı dış hatlar terminali gidiş katı Turkosmos kontuarında buluşma ve TK 1343 sefer sayılı uçak ile Edinburg’a hareket .Yerel saat ile 10.40 varış.Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Prince Caddesi, Eski Lothian Bölgesi, Liman ve Kraliçe Yatı ,ünlü İskoç yazarı Robert Stevenson Evi ve tipik bahçeler içinde İskoç evleri görülecektir.Tur bitimi otele transfer ve yerleşme.Akşam yemeği ve geceleme.

2.Gün | 9 Eylül 2016 | Edinburg
Kahvaltı otelimizde ve tamgün Edinburg Turu.Turumuz Edinburg Kalesi’nin gezilmesi ile başlayacaktır.Kalede St.Margharet Kilisesi,İskoç Milli Savaş Müzesi ve Kraliyet Mücevherleri görülecektir.Prince Caddesinde öğle yemeği için serbest zaman ve sonrasında İngiliz Kraliyet ailesinin İskoçya’ya geldiklerine ikametgah olarak kullandıkları 16.yy Hoolyroodhouse Sarayı gezilecektir.Tur bitimi otele donüş ve akşam yemegi,geceleme.

3.Gün | 10 Eylül 2016 | Edinburg – Inverness
Kahvaltı otelimizde ve hareket .Yolda ünlü Cesur Yürek filmine konu olan Sterling Vadisi görülecek ve Sterling Kalesi gezilecektir.Sonrasında İskoçyanın Klanlarının bölgeleri olan Highland ‘a variş ve Pitlochry kasabasını göreceğiz.Yemek için serbest zaman ve sonrasında 18yy da yapılmış Kelt ve Georgian Mimarisi ile ünlü Blair Kalsesini gezeceğiz, bitiminde dağlar bölgesi Aviemore ‘dan geçerek otelimize varacağız.Akşam yemeği ve geceleme.

4.Gün | 11 Eylül 2016 | Inverness – Glasgow
Kahvaltı otelimizde ve gizemli Ness canavrının görüldüğü Ness Gölü’nde tekne ile tur yaparak Clansman Limanına varacağız.Burada İskoçyanın en büyük kalesi olan Urquart Kalesini gezeceğiz ve GlenCoe Vadisinin icinden nehir ve gölleri geçerek Lomond Gölüne varacğız.Öğle yemeği icin serbest zaman ve sonrasında Glasgow ‘a hereket ederek akşam üstü otelimize varacağız.Akşam yemeği ve geceleme.

5.Gün | 12 Eylül 2016 | Glasgow
Kahvaltı otelimizde ve tamgün şehir turu.Panoramik olarak O’Connel Meydanı,Liman bölgesi,Mandela Evi ve İstasyon Binasını göreceğiz.Sonrasında ünlü Lord Burrel’in dünyanın heryerinden topladığı Burrel Koleksiyonu eserlerini görüp Kelvingrove Sanat Müzesini gezeceğiz.Öğle yemeği icin serbest zaman ve arkasından dünyadaki tüm dinlerin eserlerinin tek bir çatı altında sergilendiği Mongo Müzesi’ni gezeceğiz.Tur bitimi otele dönüş ,akşam yemeği ve geceleme.

6.Gün | 13 Eylül 2016 | Glasgow – Belfast – Dublin
Kahvaltı otelimizde ve bugün Cairnryan şerhrinde feribota binerek İrlanda’ya geciyoruz.Feribottan Kuzey İrlanda’ya varıp Belfast’a iniyoruz.Panoramik şehir turundan sonra Dublin’e hareket ediyoruz.Otele varış.Akşam yemeği ve geceleme

7.Gün | 14 Eylül 2016 | Dublin – Galway
Kahvaltı otelimizde ve tamgün şehir turu.Phoneix Parkı,St.Patrick Kilisesi,Collins Barakaları,O’Connell Caddesi görülecektir.Sonrasında Trinity Colge Kütüphanesi,ve İrlanda manastırlarında yazılmış 9.yy ait Kells Kitapları görülecektir. Öğle yemeği icin serbest zaman ve sonrasında Christian Kilisesi ile eski liman . Şehirde İrlanda Pubları icin serbest zaman ve Galway’a hareket. Akşam yemeği ve geceleme

8.Gün | 15 Eylül 2016 | Galway – Burren – Moher – Kerry
Kahvaltı otelimizde ve Galway turu.Turumuzda; Katedral, Salmon Köprüsü, Demre’li Aziz Nicholas Yolu ve İngilizcenin dünyaya tanıtıldığı Lynch Evi’ni görecegiz.Tur bitimi Burren Platoları’nı görerek ünlü Moher Uçurumu’na geliyoruz.Denizden 230 metre yükseklikte olan bu jeolojik harikayı görerek Shannon Nehri’ni feribot ile geçerek otelimize varıyoruz.Akşam yemeği ve geceleme.

9.Gün | 16 Eylül 2016 | Kerry – Cork
Kahvaltı otelimizde.Panoramik Kerry yolundan geçerek Killarney Gölü’ne varıyoruz.Serbest zaman ve sonrasında 1843 senesinde yapılmış Muckross Evi’ni geziyoruz.Viktorya stlinde yapılmış olan ve mili park içinde olan bu evde mobilyaları ile ünlenen odaları ve salonları görüyoruz.Bitiminde Cork şehrine hareket.Akşam yemeği ve geceleme.

10.Gün | 17 Eylül 2016 | Cork – Blarney – Kilkenny – Dublin
Kahvaltı otelimizde ve 15.yy Blarney Kalesi’ni geziyoruz.Kalenin içindeki her görene şans getiren ünlü Blarney Taşı’nı görüyor ve elişleri sanat merkezini ziyaret ediyoruz.Öğle yemeği için serbest zaman ve sonrasında ortacağdan beri Mermer Şehir diye bilinen Kilkenny‘e varıyoruz. Burada 12.yy Anglo-Norman Kalesi’ni geziyor ve Dublin’e devam ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme .

11.Gün | 18 Eylül 2016 | Dublin – İstanbul
Kahvaltı otelimizde ve serbest zaman .Öğleden sonra havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları TK 1978 sefer ayılı uçak ile saat 16.00 da İstanbul’a hareket.23.05 İstanbul’a varış ve turumuzun sonu…

Tur Bedeli

2 Kişilik Odada Kişibaşı : 2.900 €
Tek Kişi Farkı : +650 €

Fiyata Neler Dahil ?

Fiyata Dahil Hizmetler
* Türk Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti [ İstanbul-Edinburg / Dublin-İstanbul ]
* Havalimanı Vergileri
* Havalimanı > Otel > Havalimanı transferleri (Yurtdışı)
* Belirtilen şehirlerde 10 gece yarım pansiyonkonaklama
[ Yarım Pansiyon = Kahvaltı + Akşam Yemekleri ]
[ 2 Gece Edinburg/1 Gece Inverness/2 Gece Glasgow / 2 Gece Dublin/ 1 Gece Galway/ 1 Gece Kerry/ 1 Gece Cork ]
* Programda belirtilen tüm şehirlerarası transferler
* Programda belirtilen tüm geziler
* Programda belirtilen ziyaret bölgelerli giriş ücretleri
* Turkosmos Rehberlik Hizmeti
* Yerel Rehberlik Hizmeti
* Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
* Geziye özel ‘Tur Kitapçığı’

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Yemeklerdeki içecekler ve şahsi harcamalar
* Yurt dışı çıkış fonu
* Öğle yemekleri
* Programda belirtilmeyen tüm servisler ve yemekler
* İngiltere Vizesi

Öneriler ve Hatırlatmalar

* Konaklama : Tur fiyatımız 2 kişilik odada kişi başı fiyattır. Odayı bir başkası ile paylaşmak istemediğiniz takdirde, tek kişi fiyat farkı uygulanır.
* Program : İçerik aynı kalmak üzere program uygulamasına ilişkin değişiklikler olabilir
About the Author