İznik

Genel Bilgi

                                                          GÜNÜBİRLİK İZNİK GEZİSİ

İznik, binlerce yıldır kültür kalıntıları ile yoğrulmuş, bölgede, yüzyıllar boyu tarih sayfalarının başköşelerinde yerini almış bir kenttir. Dört imparatorluğa başkentlik yapmış nadir yerleşimlerden biridir.

XIV ve XV. yüzyıllarda XVI. yüzyılda İznik bir sanat merkezi olmuş, dünyaca ünlü çini ve seramikler burada üretilmiştir. İznik, Helenistik çağdan kalma ızgara planlı kent yerleşimi, Roma, Bizans ve Osmanlı döneminden kalan anıtsal yapıları ile tarihi kent dokusunu bütün canlılığıyla korumaktadır.

Program

 07.00 İncirli Boyner Mağazası;
07.30 Taksim AKM;
08.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde buluşuyor  Yalova, Orhangazi yolunu takip edeceğimiz yaklaşık 2.30 saat sürecek 115 km.lik yolculuğumuza başlıyoruz..Gölün kuzeyinden  giderek  keyifli gezimize Sölöz köyünde bir iki tane kalan böcekhane evleri gezerek başlıyoruz.Ardından Kırgızlar Türbesi,İznik Surları,Yenişehir Kapı,Selçuklu mezarlığının hatıraları,Roma tiyatrosu ve Bizans kiliseleri,Ayasofya kilisesi gezisi sonrası göl kıyısında bulunan Çamlık restaurantta öğle yemeği molası veriyoruz.Yemek sonrası gezimize Eşref zade Türbesi ve Tekkesi,İznik Arkeoloji Müzesi,Yeşil Cami,Lefke kapı,Kimisis Kilisesi kalıntıları,Gazi Süleyman Paşa Medresesi,İznik çinileri çarşısı burada çini yapımını yakından görüp keyifle çaylarımızı yudumladıktan sonra İstanbul Kapı gezisi sonrası İstanbul’a dönmek üzere yola koyuluyoruz. İstanbul’a ulaştıktan sonra sizleri aldığımız noktalara bırakıp bir başka Turkosmos turunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Kalkış Yerleri
İncirli Boyner Önü 07:00
Taksim AKM Önü 07:30
Kadıköy Evlendirme Dairesi 08:00

 

 

 

 

 

 

 

Tur Bedeli

 Kişi başı : 180tl

Fiyata Neler Dahil ?

Fiyata Dahil Hizmetler

  • Otobüsle Ulaşım
  • Öğle Yemeği(Çamlık Restaurant)
  • Programda belirtilen tüm çevre gezileri, turlar
  • Müze ve ören yeri girişleri
  • Profesyonel Turkosmos rehberlik hizmetleri
  • Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yemeklerde alınacak exsta içecekler
  • Yukarıda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü tur, hizmet ve harcamalar

Öneriler ve Hatırlatmalar

– Gezimizde kent içi ve  antik kentte yürüyüşler yapacağız. Bu nedenle ayağınızın rahat edeceği, altı sağlam bir yürüyüş ayakkabısı uygun olacaktır.
– Sırt çantaları yürüyüş sırasında eşyalarınızı rahat taşımanız ve ellerinizin boş kalması için daha uygundur. Ancak kimlik, para ve kredi kartlarınızı güvenle taşıyabileceğiniz bir bel ya da çapraz askılı çanta kullanmanızı önemle rica ederiz.
– Islak ve kuru mendil gibi kolay temizlik malzemelerini çantanızdan eksik etmeyiniz.
About the Author