Karsta-bir-kis-masali-2017subat08-12

KARS'TA BİR KIŞ MASALI

1.GÜN: 08.Şubat.2017 (Çarşamba)

10.00: Belirtilen noktalardan misafirlerimizin alınmasıyla Ankara’ya hareket ediyoruz. Ankara’ya ulaştıktan sonra( Ankara – Kars Seyahati Doğu Ekspresi )TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza  yerleşiyor ve 18.00 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu’nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren’de Yemekli vagonunda alınacaktır. Konaklama Trende Yataklı kompatmanlarda. (TREN)

 

2.GÜN:09.Şubat:2017(Perşembe)

Tüm Günümüz TCDD Doğu Ekspresi ‘nde seyahat halinde geçecektir.  Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Akşam saatlerinde varacağımız Kars’ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.(KARS)

3.GÜN:10.Şubat:2017(Cuma)

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Türkiye – Ermenistan sınırını ayıran Arpaçay Nehri’nin kıyısında kurulu olan Ani’ye gidiyoruz. Volkanik bir tüf tabakası üzerine kurulmuş bir Orta Çağ şehri olan Ani, Anadolu’ya İpek Yolu üzerinden girişte ilk konaklama merkezi olduğundan aynı zamanda bir ticaret merkezidir. Arslanlı Kapı’dan girdiğimiz bu etkileyici kentte geçireceğimiz yaklaşık 2 saatte kardaki ayak seslerimizi dinleyerek Surp Amenap’rkitch (Keseli) Kilisesi, Tigran Honents (Boyalı) Kilisesi, Katedral, Menuçehr Camii, Büyük (Selçuklu) Hamam, Surp Arak’elots (Kervansaray) Kilisesi, Ateşgede, Gürcü Kilisesi, Gagik (Surp Krikor) Kilisesi, Kaya Şapeli, Saray ve Abughamrents (Polatoğlu) Kilisesi’ni göreceğiz. Ani harabelerinden ayrılarak  Sarıkamış‘a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı’nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış’ta Katerina Köşkü‘nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars’ a geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz ise Kars mutfağından Konaklama otelimizde. (KARS)

4.GÜN:11.Şubat.2017(Cumartesi)

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından  Çıldır Gölü‘ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atma imkanı olacaktır. Gezi bitimi Kars Merkez’e dönüyoruz ve Kars’a özel peynir ve bal çeşitlerini almak üzere çarşıya gidiyoruz. Alışveriş bitimi akşam yemeği ve konaklama için Otel’e geçiyoruz.(KARS)

5.GÜN:12.Şubat.2017(Pazar)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Kars’ın merkezini keşfetmek üzere gezimize başlıyoruz. Çoğu Ruslar döneminde inşa edilmiş olan ve günümüzde resmi kurumlar tarafından kullanılan yapıları (Vali Konağı, Hekim Evi (Opera Binası), PTT Binası, Defterdarlık, Konservatuar) dışarıdan görüyor, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi), Oniki Havari Kilisesi, turizme yeni açılan Alman Evi ve Melekli Evi (Aksu Konağı) ,Kars Kalesi, Taş köprüyü geziyoruz. Öğle yemeğini şehir merkezinde alacağız.

Tur bitimi Havaalanına transfer.

Kars, Rus-Osmanlı savaşını takiben 40 yıl süresince Rus egemenliği altında kalmış ve bu dönemden günümüze kadar yansıyan sivil mimari izler mevcuttur. Bugün ki pek çok devlet binası Rus mimarisinin örneklerindendir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Ankara Karayoluyla Transfer
 • Ankara – Kars Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Biletleri ( 2 Kişilik Yataklı Kopartman)
 • Türk Hava Yolları ile Kars-İstanbul dönüş uçak bileti (Atatürk Havalimanı)
 • Otobüsle bölge gezisi
 • 3 Gece GRAND ANİ OTELDE KONAKLAMA
 • 3 Akşam yemeği (2 gece otelde -1 gece Kars Kaz Evi)
 • 3 Sabah kahvaltısı(Otel’de)
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri, turlar
 • Profesyonel Turkosmos rehberlik hizmeti
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Yukarıda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü tur, hizmet ve harcamalar

Fiyatlandırma

 • İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1450 TL
 • Tek Kişi Farkı : 200 TL

Bilgilendirme

 • Konaklama : Tur fiyatımız 2 kişilik oda da kişi başı fiyatıdır. Odayı başka bir kişi ile paylaşmak istemediğiniz takdirde, tek kişi farkı tur ücretlerine ilave olarak alınacaktır.
 • İklim şartlarına göre kıyafetlerinizin soğuğa dayanıklı olmasında fayda vardır.

NOT: Program içeriği hava şartları ve Rehberimizin uygun gördüğü şekilde değişebilir.
About the Author