Küba

Genel Bilgi

Kristof Kolomb’un birinci yolculuğunda keşfederek ,İspanyol toprağı ilan ettiği, başta ABD olmak üzere tüm dünyayı şaşırtan Devrimi ile gündeme gelen; Küba ‘Tarih beni anlayacaktır’ diyen Fidel Castro, ‘ Ölüm nereden gelirse gelsin, hoş geldi, sefa geldi ’ ya da‘ İki, üç daha fazla Vietnam’ diyen Che Guevara birden bire dünyanın tüm devrimcilerinin modeli haline geldi.Castro hala bir karizma merkezi. Bulunan kemikleri Küba’da mezarına konan Che Guevara, uluslararası medyanın onu farklı pazarlamasına rağmen, hala direnişin bir başka adı. Küba tarihi ve doğası ile dünyanın en ilginç yerlerinden biri.

Program

1.Gün | İstanbul – (Paris) – Havana

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminali gidiş katı Turkosmos kontuarı önünde saat 04:00’da buluşma ve Air France’ın AF-1391 sefer sayılı uçağı ile saat 06:25’da Paris’e hareket. Saat 09:05 Paris varış. Uçak değiştirme ve AF-940 sefer sayılı uçak ile 10:45 de Havana’ya hareket, yerel saat ile 15:10’de varış. Otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.Gün | Havana
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra Havana şehir turuna katılma. Devrim Lideri Fidel Castro, barok tarzı binaları, eski Amerikan arabaları ile ünlü Havana’da üniversite binası, belediye sarayı, katedral, Armas Meydanı, Morro Kalesi, Capital Devrim Müzesi, sahil şeridi, Ernest Heminghway’in gittiği barlar sokağı ve Atatürk’ün heykeli görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği tur esnasında alınacaktır. Tur sonrasında otelinize dönüş ve serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde. Havana’nın dünyaca meşhur gece klüplerinde eğlenebilirsiniz.

3.Gün | Havana – Pinar del Rio – Havana
Sabah kahvaltısından Vinales ve Pinar del Rio turu. Tütün üretimi ile ünlü Küba’nın batı bölgesi. Puro fabrikasını ziyaret. Vinales vadisine yolculuğumuzda Los Jazmines ve Mogotes’ta mola imkanı. Tarih öncesi çizimleri içeren mağarayı ziyaret ve mağaranın içinden geçen nehir ile sandal gezisi. Öğle yemeğinden sonra Havana’da bulunan otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme.

4.Gün |  Havana – Hemingway – Havana
Sabah kahvaltısından sonra eski Havana’ya hareket. Hemingway turuna katılma. Bu turda Hemingway’in konakladığı ve 1920’de yapılan Ambos Mundos Oteli’ni yakından görme imkanı. Obisbo Sokağında yürüyüş, Bodeguita del Medio’nun ziyareti ve burada mojito ikramı. Sonrasında otobüs ile Finca Vigia’ya hareket ve buranın ziyaret edilmesi. Cojimar’ın gezilmesinden sonra öğle yemeğinin alınması ve Havana’ya dönüş.Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5.Gün |  Havana – Guama – Cienfuegos – Trinidad
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra Guama üzerinden Cienfugeos’a hareket. Guama’da timsahları görüp, bot yolculuğu yapıyoruz. Öğle yemeğini burada aldıktan sonra yola devam ederek Cienfuegos’a varış. Buarda; Jose Marti Parkı, Tomas Terry Tiyatrosu ve Palacio Ferrer ile Palacio de Valle gezilerinin ardından Trinidad’a transfer. Akşam yemeği ve geceleme.

6.Gün |  Trinidad
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra UNESCO’nun dünya mirası listesinde yer alan Trinidad şehir turunun yapılması. Turda; Romantik Müze ve Canchanchara’nın ziyaret edilmesi. Tur bitiminin ardından öğle yemeğinin alınması ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7.Gün |  Trinidad – Santa Clara – Varadero
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra Santa Clara’ya hareket. Santa Clara şehir turunda Vidial Parkı, Tiyatro, Eyalet Sarayı, Tren Anıtı, Che Guevera Anıtı ve Mezarı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Varadero’ya hareket. Otele transfer ve yerleşme. Öğle yemeği otelde. Öğleden sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

8.Gün | Varadero – Havana – Paris

Sabah kahvaltısından sonra Varadero’da serbest zaman. Öğleden sonra Havana’da bulunan havaalanına transfer ve Air France ‘ın AF-943 sefer sayılı uçuşu ile 20:45’te Paris’e hareket, gece uçak yolculuğu.

9.Gün | Paris- İstanbul

Saat 11:45’te Paris’e varış. Uçak değiştirme ve AF-1390 sefer sayılı uçağı ile 19:00’ta  İSTANBUL’a hareket. 19:00’te varış ve turumuzun sonu. Başka bir Turkosmos seyahatinde buluşmak dileği ile…

Tur Bedeli

2 Kişilik Odada Kişibaşı :
Tek Kişi Farkı : 

Fiyata Neler Dahil ?

Fiyata Dahil Hizmetler
* KLM Havayolları ekonomi sınıf uçak bileti [ İstanbul-Amsterdam-Havana / Havana-Amsterdam-İstanbul ]
* Havalimanı Vergileri
* Havalimanı > Otel > Havalimanı transferleri (Yurtdışı)
* Belirtilen şehirlerde 7 gece 4* Konaklama [ 4 Gece Havana / 2 Gece Trinidad / 1 Gece Varadero ]
* Sabah,Öğle ve Akşam Yemekleri
* Programda belirtilen tüm şehirlerarası transferler
* Programda belirtilen tüm geziler
* Programda belirtilen ziyaret bölgelerli giriş ücretleri
* Turkosmos Rehberlik Hizmeti
* Yerel Rehberlik Hizmeti
* Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
* Geziye özel ‘Tur Kitapçığı’

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Programda belirtilmeyen her türlü hizmet
* Yemeklerdeki içecekler
* Vize servisi ve ücreti (50€)
* Küba çıkış vergisi (25 CUC)
* Toronto üzerinden gidilmesi durumunda Kanada Vizesi

Öneriler ve Hatırlatmalar

* Konaklama : Tur fiyatımız 2 kişilik odada kişi başı fiyattır. Odayı bir başkası ile paylaşmak istemediğiniz takdirde, tek kişi fiyat farkı uygulanır.
* Program : İçerik aynı kalmak üzere program uygulamasına ilişkin değişiklikler olabilir
About the Author