Kudüs-Tel Aviv

Program

1.Gün | 20 Aralık 2016 İstanbul – Tel Aviv – Tiberias
04.00: Atatürk Havaalanı Türk Hava Yolları Kontuarında buluşma. 07:15 TK 784 sefer sayılı uçak ile Tel Aviv’ehareket. Yerel saat ile 09.25 varış ve işlemler sonrası özel otobüsümüz ile yerel rehber eşliğinde Tel Aviv ve Haifa turlarını yaparak Tiberias kentine hareket. AkşamYemeği ve geceleme Otel’de.

2.Gün | 21 Aralık 2016 Tiberias – Galilee – Nazaret – Kudüs
Otel’de alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası hareket. İlk durağımız Galilee denizi (Tiberias Gölü) kenarındaki antik Roma şehir kalıntısı Copernaum ve Hz. İsa’nın oniki havarisi ile vaaz verdiği ve mucizelerinden birini gerçekleştirdiği Mutluluk Tepesi ve Tagba antik kentinde ünlü mucize mozaiğini görüyoruz. Öğle yemeği molası ve sonrasında Basilika ve altındaki Kutsal Aile Kilisesi, Aziz Joseph Kilisesi, Meryem Ana Kuyusu görülecektir. Sonrasında Cana bölgesine geçerek Hz.Isa’nın suyu şaraba çevirdiği mucizenin gerçekleştiği Kutsal Düğün Kilisesi görülecek ve Galilee gölünde tekne gezisinden sonra Kudüs’e hareket edilecektir. Akşam yemeği ve geceleme Otel’de.

3.Gün | 22 Aralık 2016 Kudüs – Jericho – Qoumran – Ölüdeniz – Kudüs
Otel’de alacağımız açık büfe Kahvaltı sonrası Bethany kasabasına hareket ediyoruz. Lazarus Türbesini ziyaret ve Jericho bölgesine varış. Kutsal Dağ ve kutsal ağaç görülecektir. Sonrasında UNESCO tarafından koruma altına alınan Qoumran Mağaraları görülecek ve Teleferik ile Masada dağına çıkılarak ören yeri gezilecektir. Sonrasında teleferik ile aşağıya inip otobüs ile Yehuda Dağları ve Yehuda çölü üzerindeki dünyanın en alçak noktası olan Ölü Deniz’e ( Tuz Gölü ) varıyoruz. Tevrat rulolarını bulunduğu Qumran Mağaralarını geziyor ve tur bitimi Kudüs’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Otel’de.

4.Gün | 23 Aralık 2016 Kudüs
Otel’de alacağımız açık büfe kahvaltı ve sonrası üç dinin kutsal kenti olan Kudüs turuna başlıyoruz. Panoramik otobüs turundan sonra kentin en önemli iki tepesine çıkıyoruz. Scopus Tepesi ve Zeytin Dağı. Buralardan şehrin muhteşem görüntüsünü alıyor ve sonrasında yürüyerek, Dominus Flavious Kilisesi, Tüm Milletler Kilisesini, Meryem Ana Kilisesini geziyor ve Eski şehre varıyoruz. Yafa kapısından başlayarak Davut Kulesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Ağlama Duvarı, Ermeni Mahallesi, Aziz Anne Kilisesini ziyaret ediyor ve sonrasında Müslüman mahallesine gelerek Kubbet’üs Sahra, Mescid-i Aksa’nın bulunduğu” Harem Ül Şerif’i “ ziyaret ediyoruz.Isa’nın yargılanmasından çarmıha gerildiği Golgota tepesine kadar Çile Yolu olarak bilinen Via Dolorosa’da yürüyerek yolun sonundaki “ Göğe Yükseliş “ kilisesini geziyoruz.Tur bitimi eski çarşıda serbest zaman ve otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Otel’de.

5.Gün | 24 Aralık 2016 Kudüs – Betlehem – Kudüs
Otel’de alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Hazreti İsa’nın doğduğu Betlehem kasabasına hareket ediyoruz. Bir saatlik yolculuk sonrası önce Hz. İsa’nın doğduğu mağarayı ve üzerine inşa edilen Yeniden Doğuş Kilisesi, Aziz Katherina Kilisesini ziyaret ediyor ve Yahudi mahallesindeki Aziz Jerome ve Aziz Joseph mağaralarını görüyoruz. Tur bitimi Kudüs’e dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Otel’de.

6.Gün | 25 Aralık 2016 Kudüs – Tel Aviv – İstanbul
Otel’de alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası gezeceğimiz soykırım üzesinin ardından Tel Aviv havaalanına transfer oluyoruz. TK 795 sefer sayılı uçak ile saat 15:35 hareket ve yerel saat 18:05 İstanbul’a varış ve Tur bitimi.

Tur Bedeli

2 Kişilik Odada Kişibaşı : 1.330 €
Tek Kişi Farkı : +310 €

Fiyata Neler Dahil ?

Fiyata Dahil Hizmetler
* Türk Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti [ İstanbul-Tel Aviv / Tel Aviv-İstanbul ]
* Havalimanı vergileri
* Havalimanı > Otel > Havalimanı transferleri (Yurtdışı)
* Belirtilen şehirlerde 5 gece kahvaltı + akşam yemeği dahil konaklama
[ 1 Gece Tiberias + 4 Gece Kudüs ]
* Programda belirtilen tüm geziler
* Programda belirtilen ziyaret bölgelerli giriş ücretleri
* Turkosmos Rehberlik Hizmeti
* Yerel Rehberlik Hizmeti
* Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
* Geziye özel ‘Tur Kitapçığı’

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Şahsi harcamalar
* Öğle Yemekleri
* Yurt Dışı çıkış fonu
* Vize servisi
* Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
* Yukarıda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü tur, hizmet ve harcamalar

Öneriler ve Hatırlatmalar

* Konaklama : Tur fiyatımız 2 kişilik odada kişi başı fiyattır. Odayı bir başkası ile paylaşmak istemediğiniz takdirde, tek kişi fiyat farkı uygulanır.
* Program : İçerik aynı kalmak üzere program uygulamasına ilişkin değişiklikler olabilir
About the Author