Meksika

Program

1.Gün | İstanbul – (Avrupa Aktarma) – Mexico City
İstanbul Atatürk Havalimanında buluşma, check-in, bagaj, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Meksika’ya uçuş. Mexico City’e varış, otele transfer ve odalara yerleşme.

2.Gün | Mexico City – Teotihuacan – Mexico City
Sabah kahvaltısından sonra şehir turu için hareket. Mexico şehri, Amerika kıtasının en eski şehridir. Mexico kentinin kültürü, orada yaşamış olan ve 6 yy’dan bu yana milyonlarca ziyaretçiyi kendine hayran bırakan tarihin yansımasıdır. 165 yıl boyunca kendilerine yerleşmek üzere bir yer arayan Aztekler bu vadilerin ilk ziyaretçileridir. Şehir turumuzda; Zocalo Meydanı, Aztek şehri olan Tenochtitlan’dan kalma harabeler, Ulusal Saray, Ulusal Antropoloji Müzesi ve ünlü Diego Rivera’nın duvar resimleri görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Meksika’nın en büyük arkeolojik yeri olan ve 80 km. mesafede bulunan antik Teotihuacan’a hareket ediyoruz. Jaguar Sarayı, Tapınağı, Güneş ve ay piramitlerini ziyaret ediyor, ölüm caddesinde yürüyoruz. Tur bitimi otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

3.Gün | Mexico City – Oaxaca
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve otelden ayrılış. Karaip sahillerine doğru yola çıkıyoruz. UNESCO’nun dünya mirası alanı kabul edilen ve Puebla kolonosinin tarihi merkezi olan Puebla’yı ziyaret ediyoruz. Temiz havası ve yaşam kalitesi ile bilinen bu şehir çikolata sosu efsanesi ile de ünlüdür. Sonrasında Oaxaca’ya hareket ve varış. Şehir turunda; Oaxaca Meydanı, Katedral ve Santo Domingo Kilisesi bulunmaktadır. Akşam yemeği sonrası geceleme Oaxaca’da.

4.Gün |  Oaxaca – Tehuantepec
Sabah kahvaltısının ardından Monte Alban’a hareket, Ören yeri gezisi ve Zapotek kültürünün keşfi. Sonrasında Tehuantepec şehrine varış. Otele transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Tehuamtepec’te.

5.Gün |  Tehuantepec – Canon de Sumidero – San Cristobal de las Casas
Sabah kahvaltısının ardından Meksika’nın dünyaca ünlü Sumidero Kanyonu’nu ziyaret ve bot gezisi. 1000 mt’den daha yüksek falezlere sahip Grijalva nehrinden yukarı çıkış. Sonrasında San Cristobal de Las Casas şehrine hareket. Otele transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme San Cristobal de las Casas’ta.

6.Gün | San Cristobal de las Casas – Misol Ha – Palenque
Sabah kahvaltısının ardından çiçeklerini ve meyvelerini satmak için yürüyerek civar köylerden gelen yerli halkı görebileceğiniz ve Meksika’nın en şaşırtıcı pazarı olan San Cristobal pazarını ziyaret. Sonrasında Zinacatan San Juan Chamula köylerinin görülmesi. Misol-Ha Şelalesini ziyaret ettikten sonra Palenque’e hareket ve varış. Otele transfer ve yerleşme. Konaklama Palenque’de.

7.Gün |  Palenque – Campeche
Sabah kahvaltısının ardından din ve politika merkezi olan ve iki yüzden fazla arkeolojik yapıya sahip Palenque şehir turunun yapılması. Tur bitimi bir zamanlar Yucatan’ın bir parçası olan ve sonrasında ayrılan Campeche şehir gezisi.Akşam yemeğimiz ve geceleme Campeche’de.

8.Gün |  Campeche – Uxmal – Merida
Sabah kahvaltısı sonrasında Puuc Yolu’nun en önemli merkezinden biri olan Uxmal şehir gezisinde piramit, tapınak, Yağmur Tanrı’sı, Nuns Meydanı, Kaplumbağa Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Yucatan’ın başkenti Merida’ya hareket. Varışa istinaden şehir gezisi, otele transfer ve yerleşme. Konaklama Merida’da.

9.Gün |  Merida – Chichen Itza – Cancun – (Avrupa Aktarma)
Kahvaltısı sonrası otelden çıkış ve Cancun’a hareket. Yol üzerindeki UNESCO dünya mirası listesi üyelerinden Chichen Itza’yı ziyaret sonrası Cancun’a varış. Havalimanına transfer ve avrupa’ya uçuş.

10.Gün |  (Avrupa Aktarma) – İstanbul
Avrupa üzerinden İstanbul’a uçuş. Turmuzun sonu…

Ekstra: +2 Gece Cancun
9.gün sonunda, gezinin yorgunluğunu atmak ve güney amerikanın en gözde tatil destinasyonu Cancun’da kısa bir tatil yapmayı dileyen misafirlerimiz için ;

9.Gün |  Merida – Cancun
Kahvaltısı sonrası otelden çıkış ve Cancun’a hareket. Yol üzerindeki UNESCO dünya mirası listesi üyelerinden Chichen Itza’yı ziyaret sonrası Cancun’a varış.Cancun’daki otele yerleşme ve serbest zaman.

10.Gün | Cancun
Serbest zaman.

11.Gün |  Cancun – (Avrupa Aktarma) – İstanbul
Serbest zaman. Öğleden sonra İstanbul uçuşu için havalimanına transfer ve uçuş.

12.Gün |  (Avrupa Aktarma) – İstanbul
Avrupa üzerinden İstanbul’a uçuş. Turmuzun sonu…

Tur Bedeli

2 Kişilik Odada Kişibaşı :
Tek Kişi Farkı : 

+ CANCUN:

2 Kişilik Odada Kişibaşı :  
Tek Kişi Farkı : 

Fiyata Neler Dahil ?

Fiyata Dahil Hizmetler
* Ekonomi sınıfı uçak biletleri [ İstanbul-Meksika-İstanbul ]
* Havalimanı vergileri
* Havalimanı > Otel > Havalimanı transferleri (Yurtdışı)
* Belirtilen şehirlerde 8 gece, 4 yıldız konaklama
* Gezi boyunca sabah,öğle ve akşam yemekleri
* Programda belirtilen tüm geziler
* Programda belirtilen ziyaret bölgelerli giriş ücretleri
* Kanyon bot gezisi
* Turkosmos Rehberlik Hizmeti
* Yerel Rehberlik Hizmeti
* Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

* Cancun
* +2 Gece 4 yıldız tam pansiyon konaklama
* Havalimanı transferi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Şahsi harcamalar
* Yurt Dışı çıkış fonu
* Meksika Vizesi
* Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
* Minibar kullanımları
* Yukarıda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü tur, hizmet ve harcamalar

Öneriler ve Hatırlatmalar

* Uçuş : Uçuş günleri aynı kalmak koşulu ile, aktarma noktası ve uçuş müsaitliğine göre belirlenecektir.
* Konaklama : Tur fiyatımız 2 kişilik odada kişi başı fiyattır. Odayı bir başkası ile paylaşmak istemediğiniz takdirde, tek kişi fiyat farkı uygulanır.
* Program : İçerik aynı kalmak üzere program uygulamasına ilişkin değişiklikler olabilir
About the Author