Peru-Bolivya

Program

1.Gün |  | İstanbul- Lima
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Tur Kosmos kontuarında buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından saat 06:25’te Air France Havayolları’na ait AF1391 sefer sayılı uçuş ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat 30 dakika sürecek uçuşun ardından yerel saat ile 09.05’te Paris’e varıyoruz. Burada uçak değiştiriyor ve saat 13:45’te AF480 sefer sayılı uçuş ile Lima’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 20.15’te Lima’ya varıyoruz. Varışımıza istinaden otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün |  | Lima
Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Lima Tarihi Merkezi gezisi ile güne başlıyoruz. 16. yüzyıldan kalma ve büyüleyici bir neoklasik tarzda inşa edilmiş olan Katedral, birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmış olan ve bugün Lima’nın kalbi olarak anılan Plaza Mayor, kolonyal dönem mimarisinin sadece Peru’da değil tüm Latin Amerika’da bulunan en önemli örneklerinden San Francisco Manastırı gezeceğimiz yerler arasında. Bununla beraber Peru başkanlık makamı olan Presidential Hall ve City Hall’da bölgede göreceklerimizden bazıları. Daha sonra özel aracımız ile Pre-Hispanik döneme ait 45.000’den fazla eserin sergilendiği ve hatta İnka Öncesi döneme ait birçok obje ve mücevherin bünyesinde bulunduğu Peru tarihinin izlerinin sürüldüğü Larco Herrera Müzesi’ne hareket ediyoruz. Müze gezisinin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. İnka-öncesi döneme ait binlerce altın eserin, mücevherin, seramiklerin, mumyaların ve tekstil ürünlerinin sergilendiği Altın Müzesi ve aynı müzede yer alan “Dünyanın Silahları” sergisi, turumuzun öğleden sonraki kısmında geziliyor. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün |  | Lima-Cusco-Pisac-Ollantaytambo-Kutsal Vadi
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Cuzco’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden şehir turuna başlıyoruz. Dünyanın en renkli yerel pazarlarından biri olan, bölgede bulunan birçok köy ve kasabadan gelen yerlilerin alışverişlerini çoğunlukla da takas usulü gerçekleştirdikleri Pisac Pazarı’nı görmek üzere Pisac’a hareket ediyoruz. Burada And Dağları yerlilerinin yapmış olduğu ürünlerden alabilir ya da renk cümbüşü içinde muazzam kareler yakalayabilirsiniz. Gezinin ardından öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Daha sonra Ollantaytambo’ya geçiyoruz. Ollantaytambo Kalesi ve Güneş Tapınağı bugün görülecek son yerler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün |  | Kutsal Vadi-Machu Picchu-Cuzco
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Ollanta Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Küçük otobüsler ile yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dahice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğle yemeğine kadar turumuz devam ediyor. Öğle yemeğimizi ören yerinin içinde yer alan Machu Picchu Sanctuary Lodge’da alıyoruz. Yemekten sonra Machu Picchu’da serbest zaman. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollanta’ya hareket ediyoruz. Dönüşümüzde Cuzco’ya giderek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün |  | Cuzco
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, şehir turunda ilk durağımız İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı. İçinde barındırdığı yarım daire şeklindeki tribünleri nedeni ile aynı zamanda mahkeme olarak da kullanıldığına inanılan Kenko gezisinin ardından yine bir İnka kalıntısı olan Sacsayhuaman Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız İnka Banyoları olarak da adlandırılan Tambomachay Kalıntıları. Öğle yemeğimizden önce gezeceğimiz son yer ise askeri bir yapıt olan “Kızıl Kale” Puca Pucara. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemeğin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Birçok tarihi olaya sahne olan Plaza de Armas ve Barok tarzı muazzam mimarisi ile Cuzco Katedrali göreceklerimiz arasında. Günü İnkaların Güneş Tanrısına adanmış olan Korikancha Tapınağı gezisi ile tamamlıyoruz. Konaklama otelimizde.

6.Gün |  | Cuzco-La Paz
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile La Paz’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden La Paz’ın merkezine hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda alıyoruz. Daha sonra La Paz turumuza başlıyoruz. Altın kaplama sunağı ile ünlü Barok tarzı mimarinin bir mücevheri kabul edilen San Francisco Kilisesi, kentin merkezi konumundaki Plaza Murillo ve çevresinde yer alan Katedral ile Hükümet Binası, kolonyal sokaklar ve meydanlar ve dünyaca ünlü Cadılar Pazarı’nı gezdikten sonra özel aracımız ile şehrin güneyinde yer alan Ay Vadisi’ne gidiyor ve eşsiz manzaraya tanık oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün |  | La Paz-Tiwanaku-La Paz
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, La Paz’ın yaklaşık 2 saat batısında yer alan UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Tiwanaku ören yerine hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden Tiwanaku Kültürü’ne ait birçok taş oyma objelerin ve monolitlerin görülebileceği müzeyi geziyoruz. Daha sonra yedi basamaklı terasları ile Akapana Piramidi, dünyaca bilinen Güneş Kapısı’nın da yer aldığı The Kalasasaya Tapınağı gibi bu kültüre ait son derece önemli yapıtların görülebileceği arkeolojik siteyi keşfediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Gezinin ardından La Paz’a dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.Gün |  | La Paz-Puno
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Puno’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde her yıl binlerce Hıristiyan hacıya ev sahipliği yapan Copacabana ve “Copacabana’nın Bakiresi” tarafından kutsanmış olan tarihi tapınağı geziyoruz. Gezinin ardından katamaranlar ile Manco Capac ve Mama Ocllo’nun İnka İmparatorluğu’nu kurmak üzere üzerinde belirdiğine inanılan Güneş Adası’na gidiyoruz. Öğle yemeğimizi katamaranda alacağız. Adada İnka bahçesi, merdivenler ve kutsal çeşme ile Tiwanaku ören yerinden çıkarılan koleksiyonların da sergilendiği Inti Wata Kültür Kompleksi’ni geziyoruz. Gezinin ardından katamaranlar ile karşı kıyıya geçerek Puno’ya varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9.Gün |  | Puno-Juliaca-Lima
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Uros Yerlilerinin sazdan yapılma yüzen adalarını ziyaret ediyoruz. Bu adalarda yerel halk, yüzyıllar öncesine dayanan geleneklerini hala sürdürmekte ve dışarıya kapalı bir hayat sürmektedir. Cordillera Real eteklerinde geçen bu sabahın ardından Puno’ya dönüyor ve kısa bir Puno turu gerçekleştiriyoruz. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculuk ile Juliaca Havaalanı’na transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Lima’ya hareket ediyoruz. Lima’ya ulaştıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

10.Gün |  | Lima-Paracas-Nazca Çizgileri-Lima
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Paracas’a doğru yola çıkıyoruz,Paracas’a varışımıza istinaden Pisco Havaalanı’na hareket ediyoruz. 15 dakika sürecek bu yolculuğun ardından Cessna Gran Caravan tipi küçük uçaklar ile sırrı hala çözülememiş, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Nazca Çizgileri ve yeni keşfedilen Palpa Çizgileri üzerinden uçuyoruz. öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemeğin ardından Lima’ya dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

11.Gün |  | Lima-Amsterdam
Kahvaltının ardından havalimanına transfer olacağımız saate kadar serbest zaman. Daha sonra özel aracımız ile havalimanına transfer oluyor ve saat 21.15’te KL 744 sefer sayılı uçuş ile Amsterdam’a hareket ediyoruz. Uçakta yeni güne gireceğiz.

12.Gün |  | Amsterdam-İstanbul
Yerel saat ile 15.30’da Amsterdam’a varıyoruz. Burada uçak değiştiriyoruz ve saat 20.30’da KL 1617 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 00.45’te.

Tur Bedeli

2 Kişilik Odada Kişibaşı :
Tek Kişi Farkı : 

Fiyata Neler Dahil ?

Fiyata Dahil Hizmetler
* Ekonomi sınıfı uçak biletileri [ İstanbul-Lima / Lima-Cusco / Cusco-La Paz / Juliaca-Lima/ Lima-İstanbul ]
* Havalimanı vergileri
* Havalimanı > Otel > Havalimanı transferleri (Yurtdışı)
* 10 gece, 4* otellerde konaklama
* Tur boyunca, sabah+öğle+akşam yemekleri
* Programda belirtilen tüm geziler
* Programda belirtilen ziyaret bölgelerli giriş ücretleri
* Turkosmos Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Yerel Rehberlik Hizmeti
* Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
* Geziye özel ‘Tur Kitapçığı’

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Şahsi harcamalar
* Yurt Dışı çıkış fonu
* Fazla Bagaj Ücreti
* Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
* Yukarıda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü tur, hizmet ve harcamalar.

Öneriler ve Hatırlatmalar

* Konaklama : Tur fiyatımız 2 kişilik odada kişi başı fiyattır. Odayı bir başkası ile paylaşmak istemediğiniz takdirde, tek kişi fiyat farkı uygulanır.
* Program : İçerik aynı kalmak üzere program uygulamasına ilişkin değişiklikler olabilir
About the Author