Portekiz

Program

1.Gün | 22 Kasım 2016 İstanbul – Lizbon – Sintra – Lizbon
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminali’nde saat 05:00’de THY kontuarı önünde buluşma. Saat 07:35’te TK-1755 ile Lizbon’a hareket. Saat 10:30’da Lizbon’a varış. Varışa istinaden 1995 yılında Unesco tarafından koruma altına alınmış Pena Sarayı ve içinde bulunduğu Sintra Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Avrupa kıtasının batıdaki son noktası Cabo da Roca, Lizbon’un sayfiye bölgesi Cascais ve son olarak Avrupa’nın en büyük Casino’su olan Estoril’i görüp Lizbon’daki otelimize hareket ediyoruz.Odalara yerleşme. Geceleme.

2.Gün | 23 Kasım 2016 Lizbon
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra şehrin anıtsal bölgesi olan Belem’e hareket. Burada Jeronimo Manastırı, Keşif Anıtı, Belem Kulesi ve Belem Kültür Merkezini görüyoruz. Daha sonra küçük dar sokakları ve çiçeklerle süslü balkonlu evleri ile ünlü Alfama Bölgesi ziyareti. Sonrasında; Marquis of Pombal Meydanı ve heykeli, Liberdade Caddesi ve bahçeleri, Rossio Meydanı görülecek yerler arasındır. Tur bitimi Lizbon’a dönüş. Geceleme.

3.Gün | 24 Kasım 2016 Lizbon – Obidos – Coimbra – Fatima – Porto
Kahvaltı sonrasında Obidos’a hareket. Obidos ülkenin Ortaçağ’dan kalma en etkileyici köyüdür. Yürüyerek yapılacak olan tur sonrasında öğle yemeği için serbest zaman. Yemek bitimi ünlü Meryem Ana Mabedi ile bilinen Fatima’ya hareket.Buranın ziyaretinden sonra Porto’ya hareket ediyoruz. Porto’da izleyeceğimiz Fado’dan geceleme otelde.

4.Gün | 25 Kasım 2016 Porto
Kahvaltı sonrasında 2014 yılında Avrupa’nın en iyi destinasyonu seçilen Porto şehir turunu yapıyoruz. Bir liman kenti olan Porto, Portekiz’in kuzeyinde yer alan karakteristik bir kent. Sahip olduğu tarihi değerlerle UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmış olan Porto’da şehir turunda Douro Nehri, I. Luis Köprüsü, Katedral, Lello Kitapevi, S. Bento tren istasyonu görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği için serbest zamandan sonra nehrin ağzına kadar gidip, buradan okyanus boyunca Queijo Kalesi’ne kadar ilerliyoruz. Tur sonunda Vila Nova de Gaia şarap mahzeninde şarap tadımı yapıp otelimize dönüyoruz. Geceleme.

5.Gün | 26 Kasım 2016 Porto – Braga – Guimaraes – Porto
Kahvaltı sonrasında Braga’ya hareket.Braga’ya varış.Kutsal İsa Kilisesi ve Braga Katedralinin gezilmesi sonrası Guimares’e hareket. Unesco tarafında Dünya Mirası listesine alınmış olan Guimaraes’e hareket. Burada Dom Afonso Henriques kalesi, Paço Dos Duques Sarayı görülecek yerlerdir. Tur bitimi Porto’ya dönüş. Geceleme Porto’da.

6.Gün | 27 Kasım 2016 Porto – İstanbul
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Odaların boşaltılması ve havaalanına transfer. Saat 15:20’de TK-1450 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuş. Saat 21:50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Tur Bedeli

2 Kişilik Odada Kişibaşı : 1.415 €
Tek Kişi Farkı : +175 €

Fiyata Neler Dahil ?

Fiyata Dahil Hizmetler
* Türk Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti [ İstanbul-Lizbon / Porto-İstanbul ]
* Havalimanı vergileri
* Havalimanı > Otel > Havalimanı transferleri (Yurtdışı)
* 5 gece 4 yıldız oda+kahvaltı konaklama [ 2 Gece Lizbon + 3 Gece Porto ]
* Programda belirtilen tüm geziler
* Programda belirtilen ziyaret bölgelerli giriş ücretleri
* Turkosmos Rehberlik Hizmeti
* Yerel Rehberlik Hizmeti
* Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Şahsi harcamalar
* Öğle ve Akşam Yemekleri
* Yurt Dışı çıkış fonu
* Schengen Vize ücreti ( 125 € ), (Yeşil Pasaporta Vize Yoktur)
* Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
* Yukarıda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü tur, hizmet ve harcamalar

Öneriler ve Hatırlatmalar

* Konaklama : Tur fiyatımız 2 kişilik odada kişi başı fiyattır. Odayı bir başkası ile paylaşmak istemediğiniz takdirde, tek kişi fiyat farkı uygulanır.
* Program : İçerik aynı kalmak üzere program uygulamasına ilişkin değişiklikler olabilir
About the Author