TUR KOSMOS-rusya-nazima-ziyaret-01-07haz2017

MOSKOVA – ST. PETERSBURG 01 - 07 Haziran 2017
NAZIM'A ZİYARET

1.Gün | 1 Haziran 2017            İstanbul – Moskova

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali gidiş katı Turkosmos kontuarı önünde saat 05:15’te buluşma ve Türk Havayollarının TK413 seferi ile saat 07.50’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10:50’de inişimizi takiben özel otobüsümüzle yapacağınız şehir turunda, Tverskaya Caddesi,Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkezi, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Rus bebek (Matruşka) ülkenin sembollerinden biri olarak kabul edilen ve şüphesiz Rusya’yı ziyaret eden turistlerin satın aldıklar popüler oyuncaklardır. Gerçek Babushkas tahtadan yapılmış, özel olarak el ile boyanan çok pahalı sanat öğeleri olarak kabul edilir.

2.Gün | 2 Haziran 2017            Moskova

Sabah otelde alınan kahvaltıdan sonra Kremlin gezisi, tarih boyunca Rus Çarları ve Sovyet liderlerine ev sahipliği yapmıştır. Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi buradadır. Çok önemli tarihsel değere sahip olan Kremlin, devlet yönetim merkezi oluşunun yanı sıra kültür ve din merkezidir. Çarların taç giyme töreninin yapıldığı Uspenski (Meryem Ana’nın göğe yükselişi) Katedrali ile Archangel Michael (Başmelek Mikail) Kilisesi burada bulunur. Dünyanın en büyük çanı ve en büyük topu Kremlin’dedir. Tüm bu özellikleri, surları, bahçeleri, binaları ile Kremlin gerçek bir müzedir.Puşkin müzesi gezisi ve daha sonra Napolyon ile yapılan Fransa – Rusya savaşının efektlerle sergilendiği muhteşem Panorama müzesini ziyaret edeceğiz.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün  | 3 Haziran 2017           Moskova –  St.Petersburg

Otelde sabah kahvaltıdan sonra Novodevicy mezarlığında Nazım Hikmet kutlamalarına katılmak üzere hareket.(Otelden valizlerimizle ayrılacağız) Sonrasında metro ve Arbat turunun yapılması ve Arbat sokağında serbest zaman.Akşam yemeğinin yerel restoranda alınması ve tren istasyonuna transfer. Saat 23:50’de St Petersburg’a hareket. Geceleme trende.

Her millet gibi dışarıdan bakıldığında bizlere ilginç gelebilecek alışkanlıkları olan Ruslar’ın yeni fenomeni; Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in çizgi romanı serisi. http://superputin.win/

4.Gün | 4 Haziran 2017   St.Petersburg

Sabah kahvaltısının trende alınması. Saat 07:00’de St Petersburg’a varış. Varışa istinaden şehir turuna başlıyoruz.Bu şehir; Çarlara ev sahipliği yapan “Paris mimarisi” “Prag bahçeleri”  ve “Venedik Kanalları” ile anılıyor. Deli Petro, Puşkin, Büyük Katherina ve daha birçoklarının yaşadığı ve büyüleyici beyaz gecelerin yaşandığı kentin, Neva Nehri kıyılarında yer alan birçok binası sanat eseri niteliğindedir. Şehrin kalbi olarak anılan ünlü Nevski Caddesi, Devasa Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, şair Puşkin`in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, 70 km`lik ünlü Neva Nehri gibi şehrin simgesi haline gelmiş yerler panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.Peter Paul Kalesi ve takiben Rus Müzesi ziyareti. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.Gün | 5 Haziran 2017            St.Petersburg

Otelde sabah kahvaltıdan sonra ünlü Hermitage Müzesi ziyareti . Hermitage dünyanın en büyük sanat müzesidir.Katerina’nın kış sarayı olarak inşa ettirdiği binalar kompleksi günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.1760`dan itibaren Rus Çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin baş yapıtları arasında.Günümüzde 1057 adet oda ve salonda Leonardo, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor. Louvre, British Museum, Metropolitan mı yoksa Hermitage mı sorusunun yanıtını ancak gezdikten sonra verebileceksiniz.  Takriben bir saatlik Kanal Turu ile bu görkemli şehri başka bir açıdan tanıyacak ve Isaac Katedralini gezeceği.Akşam yemeği.Geceleme otelimizde.

6.Gün | 6 Haziran 2017            St.Petersburg

Sabah kahvaltıdan sonra  otelden ayrılarak Peterhoff Turu için hareket. Şehre 30 km uzaklıkta bulunan Baltık Denizi Kıyısındaki Peterhoff’da Çar 1.Petro tarafından inşa edilen yazlık sarayın eşsiz bahçesi, güzelliği ve görkemiyle, 150’yi aşkın altın kaplama fıskiye ve çeşmeleriyle ziyaretçileri hayranlık içinde bırakıyor. Park gezisi sonunda Fin Körfezini ve St. Petersburg’un silhuetini izleyebilirsiniz. Öğleden sonra serbest zaman

7.Gün | 7 Haziran 2017            St.Petersburg – İstanbul

Sabah kahvaltısından sonra Moika nehri üzerindeki Yusupov sarayı gezilecektir.
Sonrasında havaalanına transfer ve Saat 15:25’de Türk Havayollarının TK 402 sayılı seferi ile uçuş. Saat 18:55’de İstanbul’a varış.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti
[ İstanbul-Moskova / St.Petersburg-İstanbul ]
* Havalimanı Vergileri
* Havalimanı > Otel > Havalimanı  transferleri (Yurtdışı)
* Belirtilen şehirlerde  6 gece yarım pansiyon konaklama
[ Yarım Pansiyon = Kahvaltı + Akşam Yemekleri ]
[ 2 Gece Moskova / 1 Gece Tren / 3 Gece St.Petersburg ]
* Moskova – St.Petersburg arası 1 gece tren yolculuğu
[ 2 kişilik kompartımanda yataklı vagonda ]
* Programda belirtilen tüm şehirlerarası transferler
* Programda belirtilen tüm geziler
* Programda belirtilen ziyaret bölgelerli giriş ücretleri
* Turkosmos Rehberlik Hizmeti
* Yerel Rehberlik Hizmeti
* Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 Yaş Üzeri Gezginlerimize fark uygulanacaktır. )
* Geziye özel ‘Tur Kitapçığı’

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Şahsi harcamalar
* Yurtdışı çıkış fonu
* Öğle yemekleri
* Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
* Otel ve tren bagaj taşıma ücretleri
* Yukarıda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü tur, hizmet ve harcamalar

Fiyatlandırma

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 1390
TEK KİŞİ FİYAT FARKI : 200 

Önemli Notlar

* Tur fiyatımız 2 kişilik odada kişi başı fiyattır. Odayı bir başkası ile paylaşmak istemediğiniz takdirde, tek kişi fiyat farkı uygulanır.
* İçerik aynı kalmak üzere program uygulamasına ilişkin değişiklikler olabilir.
About the Author