Sicilya

1.Gün | 15 Şubat 2017            İstanbul – Katanya – Etna Yanardağı

Tur Kosmos Kontuarında saat 05:00’de buluşma, Check in işlemlerimizi takiben TK 1393 ile saat 07:40’da Katanya’ya Hareket,  Lokal saatle 08:00 Varış  ve ŞEHİR MERKEZİNDE Bulunan MERCURE EXCELSIOR CATANIA  oteline transfer. Kısa bir istirahatin ardından Katanya Turu. Barok kente varışımızda tarihi meydanını, şehrin sembolü olan filli çeşmesi ile Duomo Kathedrali’ni, Via Grociferi Caddesi ve burada yer alan 18. Yüzyı Barok eserlerinden bazılarını, San Giuliano Kilisesi ile Avrupa’nın en büyük manastırı olan Benedictine Manastırı’nı göreceğiz. Öğlenden sonra Etna Yanardağına krater bolgesine en yakın noktasına cıkış. Geceleme  Otelimizde.

 

2.Gün | 16 Şubat 2017            Katanya – Sirakuza – Katanya

Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra Siraküza Turu için hareket. Unesco Dünya Mirasları  listesinde bulunan Arşimed’in şehri Syracusa’ya gidiyoruz. Arnavut kaldırımları ile süslü şehirde gezecek, Neapolis Antik Park, Yunan Tiyatrosu, Roma Amfitiyatrosu, Ortigie Adası, Arethuse Çeşmesi ve Apollon Tapınağı’nı göreceğiz.Katanya’ya varışımız ve otele giriş sonrası geceleme otelde.

3.Gün | 17 Şubat 2017            Katanya – Messina – Kefalu – Palermo

Sabah kahvaltısını ardından Palermo’ya ve Messina’ya hareket .Messina şehir turunda Messina Katedrali ve ünlü saat kulesini gördükten sonra sahil şeriti boyunca manzaralar eşliğinde Cefalu şehrine varış ve meşhur Duomo Kilisesi ziyareti ardından Palermo’ya varış. Geceleme ŞEHİR MERKEZİNDE Bulunan HOTEL GARIBALDI otelimizde.

4.Gün | 18 Şubat 2017            Palermo

Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra Palermo Turuna katılma. MÖ 8. yy’dan kurulan ve Roma’lılar, Bizanslılar, Araplar Normanlar ve Fransızların dönem dönem yaşadıkları Palermo’da bu toluluklara ait çok sayıda eser bulunmaktadır. Gezimiz sırasında 1184 yılında yapılan St John Kilisesi, Normanni Sarayı ve Bizans, Norman, Arap ve Sicilya gibi birbirine zıt kütlelerin karışımı olan dünyanın en iyi mozaiklerinin resmedildiği Palatini Kilisesi , Palermo’nun eski şehir merkezi Quattro Canti ve buraya yakın Pretoria Meydanı ve bu meydanda yer alan Pretoria Çeşmesi, San Giovanni Kilisesi, Büyük Tiyatro Binası ve Palermo Parkını; Monrealae Kilisesi ve Manastırı ve sadece Palermo’da bulunan Caupincin Katakomplarını gorecegiz.Tur bitimi serbest zaman. Geceleme otelde.

 

5.Gün | 19 Şubat 2017            Palermo – Taormina – Katanya

Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra çıkılacak Palermo turunda Santa Rosalina Manastırı’nı ziyaret.Taormina üzerinden Catania’ya hareket. Taormina Şehir Turu ve Antik Tiyatro. Sonrasında Katanya’ya varış. Geceleme otelde.

 

6.Gün | 20 Şubat 2017 Katanya – İstanbul

Otelimizde sizler için hazırlanan Erken kahvaltının ardınan odaların boşaltılması ve 06:30’Da Havaalanına transfer TK 1394 sefer no’lu uçak ile saat 09:00’da İstanbul’a hareket.
Ve Turumuzun bitimi, bir daha ki sefere kadar HOŞÇAKALIN :)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayolları ekonomi sınıfı uçak biletleri
[ İstanbul-Katanya / Katanya-İstanbul ]
* Havalimanı vergileri
* Havalimanı > Otel > Havalimanı transferleri
–  Şehir Merkezi Otellerimiz –
* Katanya’da 3 gece 4* MERCURE EXCELSIOR CATANIA otelinde oda kahvaltı konaklama
* Palermo’da 2 gece 4* GARIBALDI HOTEL’de oda kahvaltı konaklama
* Programda belirtilen tüm geziler
* Programda belirtilen ziyaret bölgeleri giriş ücretleri
* Turkosmos Rehberlik Hizmeti
* Yerel Rehberlik Hizmeti
* Yurtdışı Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası ( 60 yaş ve Üzeri misafirler extra ücrete tabiidir. )
* Yerel Hizmetler ve Tüm Şehir vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Şahsi harcamalar
* Yurt Dışı çıkış fonu
* Öğlen ve Akşam Yemekleri
* Yukarıda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü tur,hizmet ve harcamalar
* Vize ücreti

Fiyatlandırma

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 1200 EURO
TEK KİŞİ FARKI : 200 EURO

*** Kredi Kartına 9 Taksit Seçeneğimiz vardır.

Önemli Notlar

* Konaklama : Tur fiyatımız 2 kişilik odada kişi başı fiyattır. Odayı bir başkası ile paylaşmak istemediğiniz takdirde, tek kişi fiyat farkı uygulanır.
* Program : İçerik aynı kalmak üzere program uygulamasına ilişkin değişiklikler olabilir
* Tur Programımız ın fiyatlandırması 25 kişilik katılıma göre hazırlanmıştır.
About the Author