Vietnam-Kamboçya-Laos-Tayland

Program

1.Gün | 18 Ekim 2016 İstanbul – Ho Chi Minh ( Saygon ) (VIETNAM)
Atatürk Havalimanı dış hatlar terminali,gidiş katı Tur Kosmos kontuarı önünde saat 22:00’de buluşma. TK-68 sefer sayılı uçuş ile 00:45’te Saygon’a ( Ho Chi Minh ) hareket.

2.Gün | 19 Ekim 2016 Ho Chi Minh (VIETNAM)
Saat 18:25’te Ho Chi Minh’e (Saygon) varış. Varışa istinaden otele transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

3.Gün | 20 Ekim 2016 Ho Chi Minh (VIETNAM)
Sabah kahvaltısı sonrasında Cu Chi Yeraltı Tünelleri ziyaret edilecektir. Öğle yemeğinden sonra panoramik bir şehir gezisi yapacak, Merkez Posta Binası, Belediye Binası, Opera Evi, Notre Dame Kathedrali ile Ben Thanh Çarşısını ziyaret edeceğiz. Öğle ve akşam yemekleri yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelde.

4.Gün | 21 Ekim 2016 Ho Chi Minh – Mekong Delta – Ho Chi Minh (VIETNAM)
Sabah kahvaltısı sonrası Mekong Delta’sına hareket ediyoruz. Suyun üzerinde yaşayan bir dünyayı yakından izliyoruz. My Tho kasabasına varışa istinaden botla adaya ait köye gidip burada yaşayanların yaptıkları çalışmaları görüp, mevsim meyvelerini tadıyor ve de amatör yerel halk müzisyenlerini dinliyoruz. Küçük kanallardan geçerek nehir hayatını tecrübe ediyoruz . Öğle yemeğini yedikten sonra nehir kenarında dinleniyoruz. Tur bitimi Ho Chi Minh’e dönüş. Geceleme otelde.

5.Gün | 22 Ekim 2016 Ho Chi Minh – Hanoi (VIETNAM)
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra havaalanına transfer ve VN 236 sefer sayılı uçak ile saat 09:45’te Hanoi’ye hareket. Saat 11:50’de varış. Varışa istinaden otele transfer. Öğle yemeğinden sonra Etnoloji Müzesi, Tek Sütunlu Pagoda, Edebiyat Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği yerel restoranda. Geceleme otelde.

6.Gün | 23 Ekim 2016 Hanoi – Halong (VIETNAM)
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra UNESCO’nun listesinde olan Halong Körfezine hareket. Vietnam’ın doğal harikalarından biri olan Halong’a varış. Halong Körfezi’nde gemi ile gezinti ve geceleme gemide.

7.Gün | 24 Ekim 2016 Halong – Hanoi – Luang Prabang (VIETNAM – LAOS)
Sabah kahvaltısından sonra tekne ile yakındaki adayı ziyaret. Kıyıya dönerken gemide öğle yemeği yenmesi. Sonrasında tekneden iniş ve Hanoi’ye hareket. Havaalanına transfer ve 18:50-19:50 Luang Prabang’a uçuş. Varışa istinaden otele transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

8.Gün | 25 Ekim 2016 Luang Prabang (LAOS)
Sabah kahvaltısı sonrasında Mekong nehri üzerinde bot ile Tham Pak Ou Mağaralarına yapılacak olan tura katılma. Değişik biçim ve boyutlarda altın kaplama Buda heykelleri ile dolu gizemli Pak Ou mağarası’nı ziyaret edeceğiz.Dönüş yolumuzda, yerel pirinç şarabı damıtma işleminin yapıldığı Ban Xanghai köyünü ziyaret edeceğiz. Öğle ve akşam yemeklerinin yerel restoranda alınması. Geceleme otelde.

9.Gün | 26 Ekim 2016 Luang Prabang – Siem Reap (LAOS-KAMBOÇYA)
Sabah kahvaltısı sonrasında Ban Ouay, Ban Ou ve Ban Thapene köylerini geziyor,Khouang Si Şelalesi’ni görüyor, dönüş yolunda Ban Phanom köyünü ziyaret edip havaalanına transfer oluyoruz. Saat 14:35’de VN 931 sefer sayılı uçuş ile Siem Reap’a uçuş. Saat 16:05’de varış. Varışa istinaden otele transfer . Akşam yemeği dans gösterisi eşliğinde alınacaktır. Yemek sonrası geceleri her daim canlı Pub Sokağında yürüyüş ve gece pazarını görme imkanı. Geceleme otelde.

10.Gün | 27 Ekim 2016 Siem Reap (KAMBOÇYA)
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan Angkor Thom ve Ta Prohm gezilerinin yapılması. Öğle ve akşam yemekleri yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelde.

11.Gün | 28 Ekim 2016 Siem Reap (KAMBOÇYA) – Bangkok (TAYLAND)
Sabah kahvaltısı sonrasında sonra Angkor Wat Tapınakları gezisine katılma. 1200 yıl önce inşa edilmiş ve uzun yıllar yağmur ormanlarının içinde saklı kalan tapınaklar, dünya kültür miras listesinde yer almaktadır. Öğle yemeğinin alınmasından sonra Pour Krom’a hareket. Tonle Sap Gölü’nün üzerindeki yüzen köyleri görüp, yaşam ve kültürlerini gözlemliyoruz. Bu göl 1997’de UNESCO tarafından yaşan evrensel ekolojik sistem (Biosphere) olarak korunmaya alınmıştır. Tur bitimi havalimanına transfer ve 19:30 Bangkok’a uçuş. 20:35 itibariyle Bangkok’a varışı takiben otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme Bangkok’ta.

12.Gün | 29 Ekim 2016 Bangkok – İstanbul
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra şehir turuna katılma. Turda; Büyük Saray, Altın Buda, Oturan Buda, Uyuyan Buda, Mermer Tapınak, Çiçek Pazarı, Çin Mahallesi ve Demokrasi anıtı görülüyor.Tur bitimi alınacak öğle yemeği sonrası serbest zaman. Serbest zaman sonrası alınacak akşam yemeğini takiben havaalnına transfer.Türk Hava Yolları ile saat 23:30’da İstanbul’a uçuş. Geceleme uçakta.

13.Gün | 30 Ekim 2016 İstanbul
Yerel saat ile 05:05’te varış ve turumuzun sonu…

Tur Bedeli

2 Kişilik Odada Kişibaşı : 3.550 €
Tek Kişi Farkı : +580 €

Fiyata Neler Dahil ?

Fiyata Dahil Hizmetler
* Türk Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti [ İstanbul-Ho Chi Minh / Bangkok-İstanbul ]
* Yerel Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti
[ Ho Chi Minh – Hanoi / Hanoi- Luang Prabang / Luang Prabang – Siem Reap / Siem Reap – Bangkok ]
* Havalimanı vergileri
* Havalimanı > Otel > Havalimanı transferleri (Yurtdışı)
* Belirtilen şehirlerde 10 gece 4&5 yıldız konaklama
[ 3 Gece Ho Chi Minh / 1 Gece Hanoi / 1 Gece Halong Gemi / 2 Gece Luang Prabang / 2 Gece Siem Reap / 1 Gece Bangkok ]
* Programda belirtilen tüm geziler
* Programda belirtilen ziyaret bölgeleri giriş ücretleri
* Turkosmos Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Yerel Rehberlik Hizmeti
* Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
* Geziye özel ‘Tur Kitapçığı’

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Yemeklerdeki içecekler ve şahsi harcamalar
* Yurt dışı çıkış fonu (15 TL)
* Vietnam vize ücreti
* Kamboçya ve Laos vize ücretleri
* Programda belirtilmeyen tüm servisler ve yemekler
* Fazla bagaj ücreti
* Oda ekstraları
* Bahişişler

Öneriler ve Hatırlatmalar

* Konaklama : Tur fiyatımız 2 kişilik odada kişi başı fiyattır. Odayı bir başkası ile paylaşmak istemediğiniz takdirde, tek kişi fiyat farkı uygulanır.
* Program : İçerik aynı kalmak üzere program uygulamasına ilişkin değişiklikler olabilir
About the Author